System montażu

System montażu

 

 

1. LEGAR

Legary montujemy w odstępach maksymalnie do 30 cm (WPC220) i do 40 cm (WPC240 i WPCC220), prostopadle do spadku podłoża, z odstępem od elementów stałych ok 5-10 mm. W przypadku czołowego łączenia legarów, również należy zachować odstęp 5-10 mm między nimi. Legary mocujemy do podłoża minimum co 60 cm, w zależności od konstrukcji podłoża możemy użyć kołków rozporowych, wkrętów lub kotw. Każdy koniec deski powinien być podparty legarem. Dodatkowo każdy pojedynczy legar musi mieć przynajmniej 3 punkty mocowania.
Dostępne są dwie wersje legara: 40x35 i 40x20 mm

2. DESKI

Deski układamy prostopadle do legarów i jeżeli to możliwe wzdłuż spadku podłoża. Montujemy je za pomocą dedykowanych klipsów przykręcanych do legarów wkrętami dołączonymi do zestawu. Klipsy mocujące gwarantują dylatację pomiędzy deskami od 3 do 5 mm. Muszą one znaleźć się po obu stronach deski, naprzeciwko siebie. Łączenie desek na długości należy wykonywać na przemian deska cała i łączona, z zachowaniem dylatacji 5 mm. W przypadku wystąpienia potrzeby wzdłużnego ciecia desek, należy przyjąć, iż cięcie powinno być nie dalej niż 6 mm od ściany wewnętrznej komory deski. Pamiętajmy, aby krańce desek spoczywały na oddzielnych legarach. Odstęp desek od stałych elementów i konstrukcji powinien wynosić minimum 10 mm.

3. LISTWY ZAKOŃCZENIOWE

Boczne strony tarasu można zamaskować za pomocą listew zakończeniowych, które dodatkowo zamaskują legar lub za pomocą zaślepek deski.

4. ŁĄCZNIK KRZYŻAKOWY

Służy do łączenia desek bez klipsów montażowych. Do zastosowań jedynie w przypadku pomieszczeń zamkniętych. Montaż krzyżaka odbywa się poprzez nawiercenie otworu pod kątem 45’ pod elementy mocujące podłogę do podłoża.

5. ĆWIERĆWAŁEK

Umożliwia na budowanie z desek tarasowych tzw. elementów małej architektury np. kwietniki, schody, stopnie i dodatkowa zabudowa tarasu oraz wszelkie inne elementy, które dzięki zastosowaniu tego samego materiału będą tworzyły spójną i estetyczną całość.

6. LISTWA STARTOWA

Mocowana do elementów stałych np. do ściany budynku lub innych elementów konstrukcyjnych.
 
Do ułożenia 1 m2 tarasu potrzebujemy ok 6,7 mb deski (WPC 240 24x145x2400 mm), ok 3 mb legara i opakowanie klipsów wraz z wkrętami (18 szt.).
Prace przy deskach tarasowych WPC Korner Wood można wykonywać w podobny sposób jak przy klasycznych deskach drewnianych, z użyciem standardowych narzędzi.
Do cięcia kompozytów zalecane jest stosowanie brzeszczotów z drobnymi zębami albo piły tarczowej do PVC lub płyt wiórowych.